| 2004 r.

IX raz…

Dnia 12.09.2004 roku odbyła się w Choszczówce IX olimpiada sportowa dla dzieci i młodzieży. Startowało w niej 210 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zawody przebiegały równolegle w grupach wiekowych w 8 konkurencjach: bieg przełajowy, sprint, rzut piłką lekarską na odległość, rzuty do celu, koperta sprawnościowa, skok wzwyż, zdobywanie
ścianki wspinaczkowej.
Organizatorem olimpiady było Stowarzyszenie Nasza Choszczówka, które zaangażowało kilkadziesiąt osób (młodzież i dorosłych) do społecznej pomocy tej inicjatywy. Pomogły nam finansowo firmy, instytucje oraz osoby prywatne. W trakcie olimpiady odbył się pokaz walki judo, walki Aikido.
Udekorowano medalami wszystkich uczestników olimpiady, a zwycięzcom oraz tym, którzy zajęli II i III miejsca wręczono statuetki z wygrawerowanymi napisami. Udział w olimpiadzie w charakterze gościa wzięła olimpijka i rekordzistka świata w biegu przez płotki Grażyna Rabsztyn. Przeprowadzono licytację koszulki i maskotki olimpijskiej z podpisami Otylii Jędrzejczak i jej trenera Pawła Słomińskiego oraz bochenka chleba wypieczonego przez jedną z mieszkanek Choszczówki. Takich bochnów kilka pań wypiekło 16 sztuk i za symboliczne 2 zł sprzedawano kanapki ze smalcem wytopionym specjalnie na olimpiadę. Przeprowadzono loterię, w której każdy los wygrywał i to całkiem niezłe nagrody. Pieniądze zasilą kasę Banku Pomocy, który działa przy Stowarzyszeniu. Konferansjerkę prowadzili aktorzy: Aleksander Trąbczyński i Artur Barciś. Po zawodach odbyła się sztafeta rodzinna, w której startowali rodzice i dzieci. IX Olimpiada Sportowa w Choszczówce odbyła się przy pięknej słonecznej pogodzie.
Za pomoc finansową i rzeczową przy organizacji IX Olimpiady Sportowej – Komitet Organizacyjny serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom i ofiarodawcom nagród a także młodzieży i osobom dorosłym, które poświęciły bezinteresownie swój czas, zapał i energię dla innych.

Krzysztof Pelc