| 2007

W strugach deszczu – z radością na twarzy

Tak najkrócej można podsumować przebieg XII Olimpiady sportowej w Choszczówce, która odbyła się w niedzielę 9.09.2007 na polanie przy Klubie Dziki Zakątek. Startowało w niej 235 dzieci w wieku 5 – 12 lat. Uczestnicy zawodów brali udział w 10 – boju na który składały się następujące dyscypliny: sprint, przełaj, bieg przez płotki, wioślarstwo, boule, skok wzwyż, skok w dal, rzut kulą, oraz dwie dyscypliny sprawnościowe. Dzieci startowały w ramach swoich roczników z podziałem na dziewczynki i chłopców.
Pogoda w dotychczasowych 11 olimpiadach nam sprzyjała, dopiero w tym roku musieliśmy się zmierzyć z przelotnymi opadami przeradzającymi się od czasu do czasu w ulewy. Dzięki rozstawionym namiotom i parasolom można było je przeczekać i kontynuować zawody.
Dla młodych uczestników tych kilka ulewnych deszczy było dodatkowym przeżyciem i na pewno te zawody dzieci zapamiętają na długo. Uśmiech i radość gościł jednak na ich twarzach podczas całej imprezy. Tym bardziej, że było bardzo dużo atrakcji. Była loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, z której dochód organizatorzy przeznaczyli dla dzieci z niezamożnych, białołęckich rodzin na całoroczne kursy zainteresowań np. kursy komputerowe, plastyczne czy muzyczne. Była niezwykle dramatyczna, (bo też w strugach deszczu) sztafeta rodzinna, w której starowało 11 rodzin. Był tradycyjny chleb ze smalcem, i ciasta sprzedawane po symbolicznej złotówce, a pieniądze te również zasilą fundusz przeznaczony na szlachetny cel, który towarzyszy nam od pierwszej olimpiady.
Imprezę wspaniale poprowadzili: znany dziennikarz sportowy red. Wojciech Zieliński i aktor Tomasz Kozłowicz. Obecni byli przedstawiciele dzielnicy: burmistrz Piotr Smoczyński i przewodzniczący rady Paweł Tyburc.

Krzysztof Pelc