| 2008 r

Zdobyli 220 medali…

W niedzielę 15 września odbyła się XIII Olimpiada Sportowa w Choszczówce. Startowało w niej 220 dzieci w siedmiu kategoriach wiekowych: od 6 do 12 lat. Każde dziecko musiało zmierzyć się z 10 konkurencjami. Najlepsi w swoich rocznikach otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy zaś zastali udekorowani medalami. Dekoracji dokonywał srebrny medalista z Pekinu: wioślarz -Paweł Rańda.
Konferansjerami byli znani aktorzy: Artur Barciś i Tomasz Kozłowicz.
Minutą  ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno redaktora Wojciecha Zielińskiego, który miał w tym roku po raz kolejny komentować przebieg zawodów. Odbyło się wiele licytacji cennych przedmiotów oraz loteria fantowa, z których pieniądze zostaną przeznaczone  na zakup sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 110 przy ulicy Bohaterów.
Tradycyjnie odbyła się sztafeta rodzinna, w której startowało 9 rodzin – mama, tata i dziecko – uczestnik zawodów. Warto podkreślić bardzo aktywną postawę młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów (ponad 80 osób), którzy pomagali jako wolontariusze przy organizacji imprezy. Byli oni opiekunami grup, pomocnikami sędziów, pracowali w sekretariacie zawodów i przy komputerach.

Młodzież – dzieciom  to formuła, która od początku obowiązuje na  olimpiadach  sportowych w Choszczówce.

Krzysztof Pelc