3,2,1 START!

Odliczamy czas do 22-ej Olimpiady Sportowej na Choszczówce

Latem zeszłego roku sportowe emocje podgrzewane były przez piłkarskie mistrzostwa Euro 2016 i Olimpiadę w Rio. W tym – „tylko” przez Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce. Zaraz, ale jakie „tylko”?! Przecież zdobyliśmy osiem medali i zajęliśmy ósme miejsce w klasyfikacji medalowej!

Chcecie więcej sportu? Nie ma sprawy. Jest przecież nasza lokalna choszczówkowa impreza sportowa – Olimpiada dla dzieci.

Niektórzy czekają na nią już prawie rok. „W przyszłym roku też się zapisujemy. Pamiętaj!” – to usłyszałam jeszcze tego samego dnia po rozstrzygnięciu 21 Olimpiady Sportowej w Choszczówce od dwójki dzieci. Niezależnie. „Będę startować aż do szóstej klasy, a potem zostanę wolontariuszem” – te plany zostały wykute już niemal w kamieniu.

Wiemy, że takich sportowych zapaleńców mamy na Choszczówce wielu. Z wielką przyjemnością obserwujemy kolejne roczniki uczestników (których pamiętamy z pierwszych startów w naszej Olimpiadzie), którzy pomagają nam organizować nasze osiedlowe święto sportu.

Tak będzie i tym razem. Zapraszamy wszystkie dzieci uczące się w szkołach podstawowych (wiek 6-12 lat) do udziału w XXII Olimpiadzie Sportowej w Choszczówce. W tym roku odbędzie się 10 września, czyli tradycyjnie w drugą niedzielę września. Tradycyjnie gościć nas będzie na swej olbrzymiej polanie Klub Dziki Zakątek. A na uczestników czekać będzie całkiem unikalny, niepowtarzalny, wyjątkowo wszechstronny „dziewięciobój choszczówkowy”.  Biegamy, rzucamy, skaczemy, podskakujemy i ślizgiem pokonujemy dmuchany zamek. Nie ma przegranych, wszyscy dostają medale olimpijskie a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych także puchary.

WEŹ UDZIAŁ JAKO WSPÓŁORGANIZATOR, PARTNER, UCZESTNIK, WOLONTARIUSZ!!!!