Mimo soboty skąpanej w strugach deszczu, zaplanowana na niedzielę plenerowa 25.Olimpiada Sportowa w Choszczówce odbyła się zgodnie z planem!

W tym roku po raz pierwszy zawody zostały przeprowadzone na gościnnym terenie Klubu Sporteum przy ul. Zawiślańskiej 27. Młodzi sportowcy w wieku 6-12 lat oraz nieco starsi wolontariusze stawili się niemal w komplecie! Sportowa atmosfera udzieliła się również rodzicom – zabrakło miejsc w przeprowadzonej na koniec Sztafecie Rodzinnej!

Jak zwykle wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a trzy pierwsze miejsca puchary. Wśród uczestników i wolontariuszy rozlosowane były nagrody ufundowane przez Partnerów Olimpiady.

Bardzo dużym wsparciem byli młodzi wolontariusze, którzy od tygodnia przygotowywali się do Olimpiady. W czasie wydarzenia opiekowali się grupami młodych sportowców, pomagali sędziom, prowadzili rejestrację, dbali o sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Ich praca jest nieoceniona przy organizacji tak dużego wydarzenia.

Nasi młodzi wolontariusze jak zwykle spisali się na medal!


To była piękna, barwna, radosna, rodzinna niedziela! Duch sportu towarzyszył nam na każdym kroku!

Organizatorem Olimpiady od dwudziestu pięciu lat jest Stowarzyszenie Nasza Choszczówka oraz grupa lokalnych zapaleńców. To oni przez kilka miesięcy wolontarystycznie angażują się w przygotowanie naszego lokalnego święta. Oczywiście nie mamy na zdjęciach wszystkich osób, gdyż w czasie Olimpiady cały czas byli w różnych przestrzeniach, ogarniając tysiące spraw 🙂

Do współpracy zapraszamy również lokalne kluby sportowe, które prowadzą część konkurencji a na samej Olimpiadzie wyławiają nowe sportowe talenty!

Staramy się, aby każdą Olimpiadę odwiedził olimpijczyk i tak się stało tym razem! Swoją pasją do łucznictwa zarażała Olimpijka z Atlant Pani Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz. Wręczyła młodym sportowcom pamiątkowe puchary i medale. Bardzo dziękujemy, że nas Pani zaszczyciła swoją obecnością!

Pani Iwona zaproponowała zorganizowanie konkurencji łuczniczą na kolejne Olimpiadzie!

Olimpiadę uświetnił występ naszej młodej sąsiadki Kaliny Małczyńskiej oraz Krzysztofa Kawałko : ) Było pięknie!!!

A wszystko to mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach programu pn. Inicjatywa Lokalna oraz Wydziałowi Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Białołęka 🙂