Muzyczna niespodzianka

Olimpiadę rozpoczął występ Kaliny Małczyńskiej i Krzysztofa Kawałko 🙂

Kalina Małczyńska

Choszczówkowianka, pełni rolę bileterki na koncertach Przystanku Choszczówka, na olimpiadzie choszczówkowskiej od kilku lat stoi przy stanowisku loterii.

Zaczynała od chóru szkolnego, później śpiewała przy ognisku poezję śpiewaną z wujami i ciociami. Aktualnie jest absolwentką szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie wydziału wokalno-estradowego, oraz studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale wokalu jazzowego.

Śpiewa w zespołach: Chylę Nieba, Dżessika Kalmary.

Na scenie wystąpi z przyjacielem – Krzysztofem Kawałko, z którym poznali się na koncercie organizowanym przez wspomniany już Przystanek Choszczówka. Po 2 latach od tego spotkania zobaczyli się ponownie i od tego czasu grają, kłócą się, godzą i tworzą. Poczatkowo w ich duecie Kalina występowała tylko w roli wokalistki. Od kilku miesięcy zaczęła również sięgać po instrument. Wybór padł na gitarę basową.

Krzysztof Kawałko

Gitarzysta, producent muzyczny, aranżer, kompozytor. Miłośnik kotów i zabytkowych mercedesów.

Współpracuje, bądź współpracował z wieloma zasłużonymi artystami jak Monika Borzym, Wojtek Mazolewski, Piotr Bukartyk, Artur Andrus, Piotr Zioła, Pendofsky, Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski i wielu innych.

Krzysztofa miłość do muzyki podsycił dziadek, znosząc ze strychu gramofon, oraz babcia, która w sekrecie przed resztą rodziny zaprowadziła go do ogniska muzycznego. Niestety nie było już miejsc w klasie gitary, stąd początkowo wróżono mu wielką przyszłość akordeonisty.

Dużą rolę odegrał również tata, który pokazał Krzyśkowi pierwsze chwyty gitarowe.